Vinařství

Vinařství Petr Skoupil Velké Bílovice

Vinařství obhospodařuje 35 hektarů vlastních vinohradů velmi pečlivě s důrazem na ekologicky citlivé techniky a redukovanou sklizeň hroznů. Díky tak náročné péči se jim vinice odměňují skvostnou surovinou pro výrobu vín.

Vinařství však současně stále hledá svou vlastní cestu k vysoké kvalitě vín a snaží se na této cestě o co nejšetrnější zpracování hroznů, a to jak mechanického, tak s omezováním aplikace chemických přípravků.

 

vinar roku2008

 

Zpracování kvalitní suroviny pocházející z redukovaných sklizní probíhá okamžitě po sběru hroznů. Jednotlivé bobule se oddělují od třapin ve speciálním prstovém selektoru (Euroselect), který zachovává celé, nepoškozené bobule a zabraňuje extrakci nežádoucích hořčin z třapin a zrnek. Bobule se pak pomocí pásového dopravníku dávkují do pneumatického lisu, ze kterého vychází vysoce kvalitní samotokový mošt. Po odkalení moštu flotací následuje dokonale zvládnutá technologie řízeného kvašení a následné zrání vybraných partií v sudech z francouzského dubu. Výsledkem jsou odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína. Jsou typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazně ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin.

 

 

V nabídce jsou veškeré kategorie, počínaje víny kabinetními, noblesními pozdními sběry a výběry z hroznů, občas doprovázené zbytkovým cukrem a konče delikátními skvosty jako jsou výběry z bobulí či vína archivní. Od roku 2015 také nově vinařství zatříďuje dále vína do tří jedinečných řad, reps. odrůdových kolekcí vín TERROIR, RESERVA A LIMITED.   

 

Vinařství Čech Tvrdonice

Vinařství Čech – to je vlastně polovina dříve velmi úspěšné vinařské firmy ČEBAV, která byla ověnčená vavříny z mnoha tuzemských i zahraničních soutěží. Sklepmistr a spolumajitel Jan Čech dokázal svými víny vynést tuto firmu na pomyslný vinařský Olymp.

Když se v roce 2010 oba původní majitelé rozhodli, že každý z nich půjde svou vlastní cestou, vzniklo toto ryze rodinné vinařství a firma se přejmenovala na Vinařství Čech. Nic se v ní prakticky nezměnilo, provozovna i sklepmistr zůstali stejní. Do této čistě rodinné firmy nastoupil syn Petr, jinak vystudovaný stavební inženýr, který má k vínu a ke všemu, co s ním souvisí, velice kladný vztah. Dcera Jana, která zde zúročila svou praxi v oboru obchod a marketing, a syn Vladimír - ten pracuje jako webmaster a přibyla mu nová funkce-vinohradník. Zapojila se i manželka Vladimíra, která má na starosti administrativu.

 

 

 

Na jaře 2011 podlehl těžké nemoci majitel a sklepmistr Jan Čech a pomyslné žezlo převzal syn Petr. Svými víny ročníku 2010 i 2011 dokázal, že měl v osobě svého otce vynikajícího učitele, protože tato vína získala zatím nejvíce ocenění v historii celé firmy. Ať už to byl Král vín 2011, kde měli třetí nejlepší kolekci vín, nebo mezinárodní soutěž AWC Vienna 2011. Stali se také nejúspěšnějším účastníkem světové soutěže TERRAVINO 2011 konané v Izraeli pod patronátem OIV. Ledové víno SAUVIGNON 2010 získalo absolutní vítězství, titul mezinárodního šampiona soutěže, národního šampiona a šampiona kategorie. Tzv. velkou zlatou medaili a titul šampiona v kategorii růžových vín získalo i rosé CABERNET SAUVIGNON 2010. Poslední víno z kolekce, SAUVIGNON, pozdní sběr, 2010, polosuché získalo stříbrnou medaili. V zahraničí  bodovali i v roce 2012 - medaile si přivezli z prestižních soutěží např. z Francie, USA, Belgie, Německa, Rakouska.

 

 

Provozovna firmy, postavená v roce 2000, se nachází na okraji Tvrdonic. Je vybavena nejmodernější vinařskou technolologií a převážná většina produkce je zaměřena na vína jakostní, vyrábí i víno ledové. Hospodaří na 22 hektarech vlastních vinic v systému ekologického zemědělství a zaměřují se především na vysoce kvalitní přívlastková vína. Z bílých odrůd najdete na jejich vinicích Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Chardonnay. Z červených pak hlavně Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Neronet a Dornfelder.

I nadále se řídí filozofií původního majitele a sklepmistra, po kterém nese vinařství jméno, a to - kvalitní a dobré víno za rozumnou cenu, abyste se vždy rádi vraceli k vínu od Čecha z Tvrdonic.

 

Znovín Znojno

Znovín Znojmo je výrobce tradičních odrůdových vín. Vedle rozmanitého sortimentu odrůdových vín najdete v jejich nabídce také speciality – suché a polosuché pozdní sběry, vína kategorie výběr z hroznů a výběr z bobulí, vína ledová,slámová, ale i šumivý vína - sekty. Jejich vína každoročně získávají řady prestižních tuzemských a mezinárodních cen.

 

 

Návštěvníkům Znojemské vinařské oblasti nabízí vinařský turistický program, s nímž se mohou vydat po stopách vín, poznat vinné sklepy i vinice a ochutnat víno přímo ve vinohradech.

 

 

 

Pro mnohé je Znovín synonymem poctivého a přátelského přístupu k zákazníkovi. O naší firmu se stará pan Charlie Slavík a musíme uznat, že patří k těm nejlepším. Filosofie společnosti je založena na důvěře zákazníka. Obchodní partneři často oceňují především stabilní kvalitu vín a široký sortiment výrobků, který se neustále postupně inovuje. Proto Znovínské vinařské portfolio uspokojí téměř všechny typy zákazníků.

 

Vinařství Lahofer Dobšice

Vinařství Žarošice

Vinařství Dufek - Svatobořice - Mistřín

Vinařství Filip Mlýnek

Vinařství pod Hradem